Leon Paul London. Kontynuacja pozostawionego dziedzictwa

O nas
Leon Paul zależy, aby produkować najlepszy sprzęt szermierczy na świecie. Specjalizujemy się w projektowaniu i opracowywaniu nowych produktów przy pomocy najnowocześniejszych technologii i materiałów.

Obsługa
Personel Leon Paul jest wysoce wykwalifikowany, aby oferować pomocne i bezstronne porady dotyczące wszystkich naszych produktów. Nasza obsługa nie kończy się przy zakupie – zapewniamy również sprawną obsługę posprzedażową i zależy nam na długotrwałych dobrych stosunkach z naszymi klientami, tak aby móc świadczyć usługi przez kolejne sto lat.

Spuścizna
Istniejemy od 1921 roku i jesteśmy jedyną firmą szermierczą, która jest zarządzana przez i należy do byłych mistrzów olimpijskich w szermierce. Dowiedz się więcej o niesamowitej historii Leon Paul poniżej.

1881-1920 Leon Paul urodził się we Francji. Trenował szermierkę we francuskiej armii. W trakcie pierwszej wojny światowej służył we francuskiej armii, a następnie przeniósł się do Anglii w 1919 z zamiarem otwarcia szermierczego klubu i sklepu w centralnym Londynie.


-

1921-1949 Firma Leon Paul Equipment Company Limited otworzyła pierwszy sklep w samym sercu Covent Garden w Londynie. Niestety sklep został zniszczony w 1941 roku przez bomby podczas drugiej wojny światowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas ataku.

-

1950-1959 Leon spełnił swoją życiową ambicję i wyszkolił światowego mistrza. Uczeń Leona, Allan Jay wygrał mistrzostwa świata we florecie w 1954. Leon rozpoczął także szkolenie Boba Andersona, który później stał się trenerem brytyjskiej reprezentacji olimpijskiej oraz choreografem walk w filmach takich jak Gwiezdne Wojny czy Władca Pierścieni.

-

1963-1989 Leon Paul zmarł po krótkiej walce z chorobą, ale jego dziedzictwo jest kontynuowane przez jego dwóch synów. Raymond i Rene Paul oboje są szermierzami olimpijskimi i mają niepodważalną wiedzę o tym sporcie. Firma Leon Paul Equipment rozrosła się i musiała przenieść produkcję z Holborn do Camden, co oznaczało, że po raz pierwszy w historii cały sprzęt szermierczy zaczął być produkowany pod jednym dachem.

-

1990-2010 Leon Paul zapewnił sprzęt na igrzyska olimpijskie w 1996 w Atlancie i zaprojektował aluminiową planszę segmentową, która zaczęła być używana na wszystkich większych wydarzeniach. Leon Paul otworzył oddziały w Ameryce, a potem we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Niemczech i Chinach.

-

2012-do dzisiaj Leon Paul zapewnił sprzęt na igrzyska olimpijskie w 2012 w Londynie, w tym świetny system lamp LED.