James Bond and Leon Paul

 

Walka na miecze i filmy idą ramię w ramię. Kiedy zapytasz większość ludzi, dlaczego zaczęli trenować szermierkę, zazwyczaj otrzymasz odpowiedź związaną z jakimś fantastycznym pojedynkiem ze srebrnego ekranu.

 

Leon and Hazel

Leon Paul ma długą historię współpracy z przemysłem filmowym, któremu pomagał stworzyć ekscytujące sceny pojedynków. Już w 1947 pracowaliśmy z Errolem Flynnem i Hazelem Courtem, którym dostarczaliśmy bezpieczne klingi i odzież ochronną.

Bob Anderson Star Wars
Bob Anderson Star Wars
Bob Anderson Star WarsW 1960 roku rozpoczęliśmy współpracę z filmowym choreografem walk, Bobem Andersonem, który był uczniem Leona Paula. Bob wyreżyserował wiele z najbardziej pamiętnych scen pojedynków w historii kina. Narzeczona dla księcia, Władca Pierścieni, Nieśmiertelny, Piraci z Karaibów, Zorro i Gwiezdne Wojny to wszystko filmy nad którymi pracował Bob.

 

James Bond

Bob zawsze używa sprzętu Leon Paul, więc kiedy James Bond potrzebował sprzętu szermierczego, od razu zgłosił się do Londynu. Stworzyliśmy stroje i maski, a nawet pomagaliśmy szkolić gwiazdy. Steven Paul, wnuk Leona Paula, był kaskaderem-dublerem Pierce’a Brosnana. Scena pojedynku z tego filmu zdobyła nawet nagrodę i pomogła rozpropagować szermierkę na całym świecie.