Rękojeść szpadowa Extra Reach

Idealna szpadowa rękojeść dla defensywnych szpadzistów, którzy lubią wykorzystywać dystans, żeby kontrolować walkę. Wyprofilowana, żeby zapewnić pistoletowej rękojeści maksymalną długość, przez co masz do dyspozycji najdłuższą z możliwych broń o rękojeści pistoletowej. Podsumowując, rękojeść pistoletowa o dużym zasięgu. *Prosimy o zapoznanie się z poniższymi instrukcjami montażu przed zamówieniem rękojeści.
26,00 € Z podatkiem:
Ref.: 83NIMH2K

* Pola wymagane

26,00 € Z podatkiem:
Opis
Ta rękojeść została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić Ci kilka centymetrów dodatkowego zasięgu, co jest szczególnie ważne w przypadku pojedynków szpadowych. Zasady FIE dopuszczają 2 cm, co jest równe prawie jednemu calowi, przestrzeni pomiędzy kciukiem a wewnętrzną stroną kosza. Te dodatkowe 20 mm robi dużą różnicę w szpadzie, gdzie liczy się każdy milimetr przewagi. Rękojeść jest oparta na standardowej rękojeści pistoletowej (visconti) średniego rozmiaru, więc każdy, kto używa tego typu rączki, biorąc ją do ręki, będzie czuł się automatycznie komfortowo. Modyfikacje i udoskonalenia wprowadzone w celu jak najlepszego wykorzystania dodatkowej długości to między innymi: Polepszona przyczepność w obszarze palca serdecznego i wnętrza dłoni, co pomaga w kontrolowaniu dodatkowego momentu obrotowego wygenerowanego przez dłuższą rękojeść i zapewnieniu stabilnego chwytu rękojeści. Większy płaski obszar dla kciuka, aby umożliwić różne pozycje kciuka. Lekka krzywizna w przedniej części rękojeści w celu zapewnienia bardziej naturalnego wyczucia ustawienia klingi. Rękojeść ta jest pierwszą na świecie rękojeścią szermierczą powstałą w procesie ciśnieniowego odlewu aluminium. Odlew ciśnieniowy wytwarza znacznie wytrzymalsze rękojeści, dlatego też możemy udzielić na nie dożywotniej gwarancji. Większość osób dorosłych będzie mieć mniej niż 20 mm przerwy pomiędzy w pełni rozprostowanym kciukiem a wewnętrzną stroną kosza, co oznacza, że rękojeść będzie dopuszczona do wykorzystania w celach wyczynowych. Jeśli Twoje dłonie są małe lub kciuki krótkie, rękojeść może być przycięta lub przypiłowana w celu zmniejszenia dodatkowej długości do 20 mm, jednak nie będzie to konieczne w większości przypadków. Zasada m.4.6 b) „koniec w pełni wyprostowanego kciuka nie może znajdować się w odległości większej niż 2 cm od wewnętrznej powierzchni kosza”. Rękojeść dostarczana z długą nakrętką pomagającą przy mocowaniu do wcześniej skróconych trzpieni. Z powodu krzywizny rękojeści, po ustawieniu klingi, środek gwintowanej części trzpienia trzeba lekko odgiąć ku dołowi w celu umożliwienia instalacji rękojeści.

Proszę czekać…

DODANO DO TWOJEGO KOSZYKA

{{var product.name}}

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również…

 • Klasyczna torba na broń pojedynkową
  Klasyczna torba na broń pojedynkową
  Klasyczny design Leon Paul z lat dwudziestych XX wieku wykorzystujący tradycyjne materiały i kilka nowoczesnych dodatków. Zaprojektowana do bezpiecznego transportu pary floretów lub szpad lub jednej szabli. Zrobiona z wysokiej jakości płótna, które sprawia, że jest ona wytrzymała i elegancka. Jeśli nie chcesz nosić swojej broni razem z innym sprzętem, ta torba to świetny wybór.
  23,00 € Z podatkiem:
 • Rękawica dla zaawansowanych Gryptonite
  Rękawica dla zaawansowanych Gryptonite
  To nasza najlepsza uniwersalna rękawica z dodatkiem warstwy Gryptonite w obszarze dłoni, co sprawia, że jest idealna dla szermierzy o nowoczesnym stylu walki, używających broni o rękojeści pistoletowej. Odpowiednia zarówno do elektrycznego floretu jak i szpady. Ponadczasowy design z nowoczesnymi elementami, który oferuje idealne połączenie ochrony z kontrolą.
  37,00 € Z podatkiem:
 • Udoskonalone białe skarpety szermiercze
  Udoskonalone białe skarpety szermiercze
  Zaawansowane skarpety szermiercze zawierające materiał Thermacool, który ma właściwości antybakteryjne i odprowadza wilgoć z powierzchni skóry, dzięki czemu stopy pozostają suche i chłodne. Rozmiary 3-5 i 6-8 obecnie niedostępne. Dostępne najprawdopodobniej od pierwszego tygodnia kwietnia.
  15,00 € Z podatkiem: